اپراتور، برنامه نویس و مجری اصلی سامانه پیامک متنی و صوتی در کشور
تخصصی ترین و هوشمندترین سامانه مخابراتی ایران

پرینت

 

شاید با دیدن تعرفه ها این سوال برایتان پیش آید که چرا قیمت ارسال SMS با استفاده از GSM مودم ارزانتر از قیمت ارسال SMS از طریق سامانه پیام کوتاه است؟

برای اطلاع از پاسخ خود به مطالب زیر دقت کنید:

1- ارسال SMS بوسیله GSM مودم بسیار زمان بر می باشد بعنوان مثال ارسال 10 هزار SMS بوسیله GSM modem بیست و هفت ساعت (حداکثر 6 پیامک در دقیقه) زمان خواهد برد ، در حالیکه ارسال همین مقدار SMS بوسیله سامانه پیام کوتاه بانیکس در 1 دقیقه (200/000 عدد پیامک در دقیقه) انجام می پذیرد!

2- SMS های ارسال شده با GSM مودم غالبا چند ساعت بعد از ارسال به موبایل مخاطب می رسند لذا حجم بسیاری از SMS های شما در ساعات پایانی شب و .. به مخاطب می رسد و این موضوع بر روی تبلیغ شما اثر منفی می گذارد ، در حالیکه در ارسال SMS از طریق سامانه پیامکی SMS ها فورا به مخاطب خواهد رسید.

3- در ارسال SMS از طریق برخی از نرم افزارهای سازگار با GSM مودم شما امکاناتی از قبیل ارسال SMS فارسی ، ارسال SMS های چند پارتی و ارسال با نام تجاری و دریافت SMS را نخواهید داشت در حالیکه در ارسال SMS از طریق سامانه پیامکی تحت اینترنت همه امکانات فوق در اختیار شما قرار خواهد داشت جی اس ام یک روش مبتدی و بدون بازدهی و حتی ضرر رسان  هم هست.

4- از آنجا که ارسال SMS بوسیله GSM مودم معمولا بصورت ارسال به لیستی از شماره موبایلهای رندوم و بر اساس پیش شماره های مورد نظر شما انجام می شود و چون برخی از پیش شماره ها در بین چند شهر مشترک می باشد لذا ارسال SMS به این شیوه برای تبلیغات محلی (شهری) مناسب نیست. در صورتیکه با سامانه پیام کوتاه توانایی ارسال به تفکیک جنسیت و رده سنی در هر نقطه از ایران یا ارسال به یک پیش شماره خاص از یک شهر و ... قابل انجام است.

5- سیم کارتهای مربوط به اپراتورهای ایران دارای محدودیت ارسال SMS در روز می باشند و با هیچ سیم کارتی نمی توان بیش از 1500 پیامک در روز ارسال کرد. لذا ارسال از طریق GSM مودم محدود به روزانه 1500 عدد می باشد در حالیکه ارسال پیامک از طریق سامانه پیام کوتاه دارای هیچگونه محدودیتی در روز نمی باشد.

 

واحد آموزش سامانه پیام کوتاه بانیکس

گروه نرم افزاری بانیکس